W Starostwie Powiatowym w Cieszynie uroczyście nagrodzono sportowców, którzy w 2017 r. osiągnęli znaczące sukcesy promując Śląsk Cieszyński na sportowych arenach w kraju i poza jego granicami.

Na początku gratulacje złożył sportowcom Starosta Cieszyński Janusz Król. W powiecie cieszyńskim nie brakuje ludzi utalentowanych, pracowitych i zdolnych, potrafiących zadziwić swoimi sportowymi wyczynami. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć, dzięki którym rozsławiacie powiat cieszyński w kraju i za granicą.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie przez Starostę i Przewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego Ludwika Kuboszka nagród finansowych za sukcesy sportowe w ubiegłym roku. W gronie nagrodzonych znaleźli się:

Laureaci Nagrody finansowej Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie sportu za rok 2017.

1. Janusz Rokicki – lekkoatleta, reprezentant Integracyjnego Klubu Sportowego Cieszyn zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Świata w Lekkiejatletyce w Londynie

2. Kajetan Kajetanowicz – zawodnik Automobilklubu Polskiego – trzeci rok z rzędu zdobył tytuł rajdowego samochodowego mistrza Europy

3. Piotr Żyła – reprezentuje Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe, został drużynowym mistrzem świata w skokach narciarskich w Lahti, indywidualnie zdobył brązowy medal na dużej skoczni, II miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, ponadto ustanowił rekord Polski w skokach narciarskich – 245,5 m